New Kid on the Block: Skinvive je novi hijaluronski preparat o kojem bruji cijeli svijet

Svi znaju da je hijaluronska kiselina zlatno dijete skinecare-a i dermatologije. Licu daje sjaj, volumen i hidrataciju pa je gotovo religiozno nanosimo na kožu i ubrizgavamo u nju očekujući čuda
18.02.2024.
IMAGE SOURCE: Imaxtree/Instagram
RECOMMENDED

Čuda na koži posebno očekujemo od hijaluronskih filera. Postalo je praktično nemoguće povesti bilo kakav razgovor o ljepoti, a da se oni ne nađu na samom njegovom početku. Da sam dobila 10 centi za svaki put kada me je neko pitao što mislim o njima, mislim li da rezultati mogu izgledati prirodno i “tko je sve pretjerao”, već bih imala kuću tik uz more na svom najdražem otoku (samo nedavna pomama oko otečenog lica Kylie Jenner platila bi za njeno preuređenje).

Svijet kao da je tek nedavno postao svjestan opasnosti od pretjerivanja, kao da se svi iznova čude kad isti princip podbaci bilo gdje da ga primijenite. Čini se da se nakon godina na pijedestalu, hijaluronski fileri naočigled svih ruše u ponor. Mnogi plastični kirurzi i dermatolozi vode rat protiv njihove zloupotrebe i Instagram face-a (ne znam koliko uspješno, vrijeme će pokazati), a proizvođači izbacuju nove generacije i vrste proizvoda u čijoj osnovi jeste hijaluronska kiselina koja se aplicira u kožu, ali koji imaju različitu namjenu i daju različite rezultate.

Radi se, naravno, o skin booster kategoriji, a ona sada ima novu zvijezdu po imenu Skinvive. Kao i drugi skin boosteri, Skinvive je namijenjen drastičnom poboljšanju kvalitete kože, a ne mijenjanju oblika lica. Ukratko, sjaj i jedrina bez dodatnog volumena.

Što je Skinvive

Novi dodatak Juvérderm paleti je u svojoj osnovi skin booster ali se od ostalih preparata iz ove kategorije razlikuje po tome što sadrži neumreženu hijaluronsku kiselinu. U prijevodu, lakše je teksture, fluidniji i zbog toga izuzetno pogodan za primjenu u površinskim slojevima kože, za razliku od klasičnog filera koji se ubrizgava na veću dubinu. Pored toga, jedini je proizvod svoje vrste koji je odobrila američka FDA za zaglađivanje kože na obrazima.

Ovaj glatki gel ubrizgava se tehnikom intradermalnih mikrokapljica što omogućava da se plasira direktno u dermis i u njemu se lako ravnomjerno raspoređuje. Točna količina i razmak uboda određuje se prema svakom pacijentu posebno, ali je po pravilu potrebna manja količina u odnosu na klasičan filer da bi se tretiralo cijelo lice.

Što možete očekivati

Glatku kožu i sjaj, nestanak sitnih bora na obrazima. Kako povećava količinu vode u koži i zadržava je tamo, Skinvive je dobar recept za dugotrajnu optimalnu hidrataciju kože i sve divne stvari koje s njom idu ruku pod ruku. Još jedna dobra vijest je da se može koristiti na svim tipovima kože, a odobren je za primjenu već u ranim dvadesetima.

Kome je namijenjen

S medicinske strane, praktično svima, osim osobama koje su alergične na hijaluron, lidokain (anestetik koji Skinvive sadrži) kao i gram-pozitivne proteine bakterija koji se u njemu nalaze.
Ako govorimo o estetici, Skinvive će obožavati svi koji ne žele sada već ozloglašeni Instagram face i drastične promjene osobnog opisa, riječju, svi koji se boje da “ne završe kao Kylie”.

Kako izgleda aplikacija

Kao i većina hijaluronskih tretmana koji se apliciraju u kožu i Skinvive sadrži anestetik, a uglavnom se pored toga koristi i krema za anesteziranje pa je sama procedura relativno bezbolna (ne bih išla toliko daleko da je nazovem potpuno bezbolnom).

Cijeli tretman, uključujući i vrijeme djelovanja anestetika u vidu kreme traje oko 45 minuta, a rezultati su vidljivi praktično odmah i s vremenom se poboljšavaju. Blago crvenilo i modrice su za očekivati.
Efekt kože koja izgleda besprijekorno glatko pojavljuje se nakon desetak dana.

Prije i poslije

Prije tretmana ne smiju se uzimati lijekovi koji razrjeđuju krv, poput aspirina i ibuprofena bar nekoliko dana. Treba izbjegavati i alkohol, a povećati unos vode kako biste što prije dobili vidljive rezultate.

Poslije tretmana, nema potrebe za posebnim režimom osim što treba izbjegavati naporne fizičke aktivnosti 24 sata. Sve agresivnije procedure poput microneedlinga, kemijskih pilinga i lasera trebaju sačekati najmanje dva, a najbolje bar četiri tjedna. Redovna njega kao prije tretmana može se nastaviti već sljedećeg dana.

Skinvive vs ostali skin boosteri

Osim toga što jedini sadrži neumreženu hijaluronsku kiselinu i aplicira se tehnikom intradermalnih kapljica, Skinvive ima jednu ozbiljnu prednost: dužinu trajanja rezultata. Naime, za razliku od mezoterapije, prp-ja pa čak i Profhilo tretmana, njegovo trajanje je šest mjeseci, što je, složit ćete se, velik plus.

SAZNAJ VIŠE: