Recenzija: probala sam najpopularniji beauty tretman u Koreji

Polinukleotidi su preuzeli zapadno tržište nakon booma koji su doživjeli u Koreji. Probala sam tretman o kojem bruji TikTok i fantastičan je
14.04.2024.
IMAGE SOURCE: Instagram/Pinterest/Privatni album
RECOMMENDED

Ne znam jeste li primijetili, ali korejska njega se vraća na velika vrata. Ovi brendovi nikada nisu izašli iz trenda, ali ih je TikTok opet prigrlio zahvaljujući brojnim inovacijama i hit proizvodima koje predstavili u posljednjih godinu dana. Kada govorimo o beauty tretmanima i tu su korak ispred svih. Samo posjetite TikTok i u tražilicu upišite korejske beauty klinike i otvorit će vam se cijeli svijet skincarea i sistema pomlađivanja koji izgledaju pedeset godina ispred Zapada. Iskreno nisam naišla na jedan primjer klinike u kojoj su pacijentice nakon tretmana izgledale neprirodno ili „prefilano“. Sve žene imaju nemoguću kvalitetu i teksturu kože da se zapitate može li nešto takvo uopće postojati? Može, ako religiozno pazite na kožu i ako je održavate s biostimulatorima. Tu u igru ulazi Rejuran točnije polinukleotid s DNK-om divljeg lososa. Da, dobro ste pročitali. Ovaj proizvod pegla bore, regenerira kožu, popravlja elasticitet kože i potiče proizvodnju kolagena. Rejuran je samo ime brenda koji je trenutno popularan u Koreji, a polinukleotide različitih proizvođača možete pronaći kod nas.

U svijet biostimulatora me uvela dr. sc. Željka Roje, dr.med koja mi je otkrila da su upravo oni “talk of the town“ na svjetskoj razini. Naravno da svi i dalje koriste dermalne filere i da će uvijek biti potrebe za raznim proizvodima koji oblikuju lice, ali budućnost njege kože je u biostimulatorima. Što to znači? Laički rečeno to znači da se sve okreće proizvodima koji „tjeraju“ vaše stanice na regeneraciju. Ovo je ujedno i najprirodniji način za očuvanje prirodne ljepote lica, a svi znamo da nitko ne želi izgledati umjetno ili neprirodno. Svi želimo izgledati kao neke bolje verzije samih sebe s lijepim i glatkim tenom i sjajnom kožom. Upravo tu u igru ulaze polinukleotidi koji stvarno daju fantastične rezultate.

“Ključno pitanje njege je kako nastaje bora na vašem licu ? Koža je vezivnim nitima spojena za mišiće lica. Kako pomičemo mišiće oni navlače kožu i tako formiraju bore. Zato u svojoj praksi koristim pristup „uratka“ koji obuhvaća sve zone lica i vrata te koristim zajedno botox, filere i biostimulatore. Botoxom u manjim aktivnost vaših mišića da prestanu tako aktivno povlačiti vašu kožu lica te se tako opuste bore. Ne „blokiram rad mišića“ jer želim da je vaša mimika i dalje prisutna. Onda filerom popunim vidljive bore kože , ponegdje dodam malo volumena ( recimo u obraze, poboljšam konturu vilice). I onda na kraju dodam biostimulatore koji dodatno regeneriraju samu kožu.” – kaže dr.sc.Željka Roje, dr.med

Što su polinukleotidi?

Polinukleotidi su djelići DNK koji imaju snažan učinak na regeneraciju kože. U ovoj estetskoj primjeni se radi o pročišćenim molekulama dobivenim iz ribe, točnije divljeg lososa. Kada se primjene, u koži izazivaju procese prirodne regeneracije tako što potiču obnavljanje stanica, stvaranje kolagena i jačanje vezivnog tkiva. Molit ću vas da se ne odvratite od ovog tretmana jer je netko tamo senzacionalistički napisao da ubrizgavate „spermu lososa“ u lice jer takve naslovi donose mediji koji traže klikove, a ne stvaraju potpunu sliku tretmana za svoje čitateljice i ne objašnjavaju zašto je nešto napravljeno i kako stvar doista funkcionira.

Uostalom, stručnije od mene će vam objasniti dr.sc.Željka Roje, dr.med:

Polinukleotidi su prirodne molekule prisutne u tijelu. U koži te molekule obavljaju tri glavne funkcije : stimuliraju proizvodnju kolagena i time smanjuje starenje kože. Djeluju antioksidativno, čiste slobodne radikale koji nastaju tijekom izlagnja suncu i postepeno poboljšavaju bore zbog poticanja hidracije. Ukratko stimuliraju umorne, stare i oštećene stanice da obnove svoje optimalne funkcije. Kako se proizvode polinukleotidi? Polinukleotidi se industrijski izvlače iz…čekaj malo sperme lososa ili pastrve. Da, istina je. DNK se ekstrahira iz spolnih žlijezda riba, pročišćava i ubrizgava. Iako ovo zvuči malo čudno, upravo polinukleotid koji spominje Ana, Rejuran ima vrlo dugu tradiciju primjene u Aziji. Odobren je za korištenje već gotovo desetljeće u zemljama poput Koreje i Singapura. Evo napokon je hit u zapadnim zemljama (smijeh).

Kako se apliciraju?

Ne znam jeste li ikada bili na tretmanu mezoterapije ali ako jeste, onda znate kako izgleda postupak. Dr. Roje mi je nanijela anestetsku kremu na lice jer osobno ne trpim bol. Ovo nije specijalno bolan tretman i mnogima neće ni trebati krema, ali ako ste poput mene osjetljivi na igle, onda je bolje da tražite kremu. Polinukleotidi se ubrizgavaju malim ubodima na mjesta koja želite osvježiti. U mom slučaju su zone „žarišta“ bile područje oko očiju, brada i čelo. Dr. Roje mi je kazala da polinukleotide voli aplicirati u obraze jer ne stvaraju neki volumen, a lijepo zaglade kožu i daju joj sjaj. Sam tretman traje cca. 20 minuta i uz anestetsku kremu je minimalno bolan.

“Da bi shvatili svrhu biostimulatora prvo moramo razumjeti razliku između filera i biostimulatora. Vaše tijelo je sastavljeno od molekula hijaluronske kiseline (HA) . Fileri su upravo te iste molekule HA koji su industrijski „cross link-ane“, međusobno su spojene te ih tijelo ne može odmah razgraditi. Zato filer ostaje na mjestu gdje se primjeni, nakuplja tjelesnu tekućinu i tako dodaje volumen. Tijelo posjeduje prirodne enzime hijaluronidaze koji razgrađuju HA. Trajanje filera ovisi o veličini molekule HA. Ako su velike HA onda filer „ostaje duže“ jer tijelu treba duže vremena da ih razgradi. I sada lice morate gledati slojevito, kao npr. „Boem kocku“. Imamo kost, mišić i kožu. Kod tretmana pomlađivanja aktivno radimo na svakom sloju. Botoxom opuštam mišiće, filerom popunjavam bore i dodajem malo volumena dok biostimulator pruža hidrataciju i zatezanje kože uz minimalne promjene volumena. S filerom ne smijem zbog anatomije , vaskularizacije i mogućih komplikacija „napucavati“ kožu lica. Ali sa biostimulatorom mogu činiti čuda.” – kaže dr.sc.Željka Roje, dr.med

@immbunny

Salmon DNA REJURAN aka salmon sp*rm is all the rage in the korean skincare world. Main results: healing and protection. Here is my post 1 week check in 🫣 #skincare #kbeauty #rejuran

♬ original sound – BUNNY

Kome je tretman namijenjen?

Ako napišem svima, neću lagati. Doslovno ga mogu napraviti svi koji žele kvalitetan izgled tena i osvježenje lica. Ponavljam da ovo nije dermalni filer i ako vam je oblikovanje lica na umu, onda će vam dr.Roje napraviti detaljan full face pristup sa svime što je potrebno da biste dobili željeni rezultat. Polinukleotidi isključivo targetiraju kvalitetu kože i stimuliraju stanice da vam vrate „sat unazad“.

Dr.sc.Željka Roje, dr.med kaže da je sve stvar osobnih preferenci i potreba svakog klijenta: “Imam klijente koji ne žele filere ni botox. Onda polinukleotidima tretiram lice, stavljam ga u sve bore, dublje slojeve lica, usnice, vrat . Trajanje tretmana je 15 min te se za najbolje rezultate preporučuje 2-4 dolaska, u razmaku od 2-3 tjedna ili do postizanja željenog njegovanog izgleda. Danas koristim sve proizvode zajedno. Djelovanje botoxa je nezamjenjivo, volumen filera je nezamjenjiv, ali sada je i regeneracija biostimulatorima nezamjenjiva. I onda kako kažem, „u jednoj harmoniji „ održavam vaš prirodan i njegovan izgled te osjećaj sreće.”

TRETMAN

Rezultati

Iako za potpune rezultate trebate barem 3 tretmana napravljena u razmaku od tri tjedna (svakih tri tjedna po jedan), ja sam već nakon prvog vidjela značajno poboljšanje u teksturi kože i sitnim borama. Bore oko usnica i sitne bore oko očiju su skroz zaglađene, a koža izgleda nekako punije i jedrije. Tretman trebate ponoviti 3 puta godišnje (nakon tri inicijalna tretmana), ali ga možete raditi i češće jer je proizvod siguran i ne možete pretjerati s njim (kao s filerima). Bilo bi idealno da ga napravite prije ljeta da pripremite kožu za izlaganje suncu, a i onda po povratku s mora kada će vam koža sigurno biti žedna i kada će joj biti potreban onaj ekstra push u njezi koji krema ne može isporučiti.

Više o tretmanu polinukleotidima možete saznati na konzultacijama s dr. sc. Željka Roje, dr.med u Poliklinici Rotim.

SAZNAJ VIŠE: