Dizajnerske torbe koje drže najbolju vrijednost na resale tržištu

Ako je došlo vrijeme da se oprostite od dizajnerske torbe i razmišljate o preprodaji na secondhand tržištu, na ovim modelima možete najbolje zaraditi
12.04.2024.
IMAGE SOURCE: IMAXtree/Pinterest
RECOMMENDED

Poznato je koji su modni brendovi sigurno modno ulaganje i smatraju se istom investicijom kao u primjerice nekretninu – Hermès i Chanel torbe ulaganje su za budućnost i ako razmišljate o kupovini luksuznog modela torbe čiju vrijednost kasnije možete vratiti (ili uvećati), siguran su odabir. S druge strane, tu su još neki brendovi koji u 2024. sjajno stoje na platformama za preprodaju luksuza, od The RealReal-a, Vestiaire Collectivea ili Rebaga.

resale tržište

A na resale tržište se priključuju i druge shopping platforme i trenutno je sjajno vrijeme za kupovinu ali i prodaju dizajnerskih komada. Vintage trend nikada nije bio jači, a ako želite vratiti uloženi novac, na ovih pet modela najbolje ćete zaraditi.

Hermès Kelly

Hermès ostaje top igrač na secondhand tržištu, a u prilog tome ide i njihova strategija ekskluzivnosti i povećanje cijena najpopularnijih modela. Birkin, Kelly, Constance modeli drže 115 % vrijednosti, a trenutno je dobro vrijeme za zaradu na Kelly modelu, neovisno o stanju i veličini. Hermès je sve teže za nabaviti, a uz prisutan trend tihog luksuza, potražnja za modelima kao što je Kelly raste, dok je zanimanje za Kelly Pochette torbom od 2022. do danas skočilo za 93 posto.

dizajnerska torba

Fendi Baguette

Jedna od najpoznatijih torbi, ujedno i sinonim za Y2K eru iznimno je popularna na resale tržištu. Potražnja za ikoničnim torbama s početka tisućljeća od 2020. je narasla za čak 300 posto, a trend predvodi generacija Z koja obožava vintage torbe. Općenito, vrijednost Fendija je porasla, a ako imate Baguette ili Mama Baguette modele s početka tisućljeća, sigurno ćete zaraditi na njihovoj prodaji.

Fendi dizajnerske torbe

Chanel 22

Iako je Chanel Flap torba njihov najtraženiji model na tržištu, relativno nova silueta u ponudi brzo je skupila bazu obožavatelja. Chanel 22 torba predstavljena je u sklopu kolekcije za ljeto 2022. i opcija je za one koje traže nešto ležerniju torbu vrećastog oblika koja i dalje zadržava privlačnost i estetiku francuske kuće. Chanel ostaje modna investicija koja se isplati i zadržava svoju punu vrijednost na resale tržištu, a ona naravno i raste ako je riječ o limitiranim modelima i rijetkim bojama ili materijalima.

dizajnerske torbe

Louis Vuitton Neverfull

Monogram modeli Louisa Vuittona stalno zadržavaju vrijednost na second hand tržištu luksuza i za modele u dobrom stanju uvijek možete povratiti 100 % uloženog. Pochette, Speedy i Neverfull na listi su najtraženijih, a posljednjih mjeseci Neverfull se nameće kao torba za kojom vlada najveća potražnja. Brend je odlučio ograničiti prodaju Neverfull modela na in-store only model, kako bi održali ekskluzivnost i poželjnost modela, što za sobom vuče skok na resale platformama.

Louis Vuitton torba

Prada Re-Edition 2000

U kategoriji brendova koji održavaju vrijednost u preprodaji, Prada je kaskala za ostalim modnim kućama svog ranga i nije prvi izbor ako tražite torbu koju kasnije možete prodati po istoj ili većoj cijeni. Ove godine raste potražnja kao i vrijednost Prada modnih dodatak. Gen Z traga za vintage modelima, a Pradine Nylon komade vole i milenijalci – preprodajna vrijednost Re-Edition modela održava se na 70 posto, dok ostale Prada torbe drže oko 60 posto svoje vrijednosti. Zanimljivo, nakon Barbie booma, pink Re-Edition 2000 ima najveću vrijednost, oko 80 posto i trenutno je najbolji trenutak za preprodaju ovih modela.

Prada re-edition

SAZNAJ VIŠE: