Shera Seven: žena koja je dala odgovor na toksične muške podcaste

Nakon Andrewa Tatea, pojavljuje se masa podcasta "alfa muškaraca" koji misle da su žene krive za sve. Shera Seven je počela raditi istu stvar u korist žena i sada su svi ljuti
17.02.2024.
IMAGE SOURCE: Pinterest/ Shera Seven Instagram
RECOMMENDED

Iako nikad nisam svjesno ukucala u tražilicu pojam „alpha male podcast“, moj je algoritam odlučio da bi to mogao biti sadržaj koji će me zanimati (čitaj: naživcirati) pa mi često Instagram, YouTube i TikTok izbacuju isječke podcasta po meni „no name“ tipova koji razgovaraju o koječemu, a ponajviše o ženama i kako su one krive za sve. Taj jedan toksični muški kolektiv se počeo širiti pa su tako društvene mreže preplavljene nakvarcanim likovima pred mikrofonom s okrenutim šiltericama čije su izjave uvijek popraćene gromoglasnim smijehom, poput neke muške svlačionice.

shera seven

Sve je počelo od Andrewa Tatea koji je blebetao o ženama lakog morala, nazivao pretjerano emotivne muškarce slabićima i proglasio današnji feminizam otrovom za društvo. Naravno da je Tate skupio svoju publiku i pratitelje koji zadovoljno kimaju glavama na njegove izjave. I iskreno, ne muči mene par dječaka koji su u svom dnevnom boravku sastavili studio i počeli ismijavati žene. Muči me što se taj broj dječaka povećava sve više i više pa ta jednakost za koju smo se borile pada u vodu jer se dogodio totalni preokret u razmišljanjima generacija.

https://www.instagram.com/p/CuZMvBhqIE7/

Uznemirujuće istraživanje generacije Z

Dala bih ruku u vatru da je generacija Z najtolerantnija generacija do sada, no nažalost to nije takav slučaj. The Guardian je objavio studiju koja otkriva da će muškarci i dječaci iz generacije Z vjerovati da je feminizam donio više štete nego koristi, više nego baby boomersi. Ovo istraživanje pokazuje „stvarni rizik od fraktilnih podjela među ovom nadolazećom generacijom”.

Istraživanje je također pokazalo da jedan od četiri muškarca u Velikoj Britaniji u dobi od 16 do 29 godina vjeruje da je teže biti muškarac nego žena, a petina njih blagonaklono gleda na Andrewa Tatea. Raste broj „alpha male“ podcasta, feminizam gubi svoju svrhu, femicidi se događaju u sve većem broju, mržnja prema ženama je sve izraženija…koji je odgovor na ovo?

Shera Seven i „sprinkle sprinkle“ izjave

Svjesno ili nesvjesno, kreatorica sadržaja na TikToku Shera Seven (pravo ime joj je Leticia Padua) udarila je totalnu kontru muškim razgovorima o krivnji žene. Leticiju nazivaju ženskim Andrewom Tateom, prozivaju je razlogom toksičnog feminizma…a što ona radi? Odlučila je „ne ići na fino“ s muškarcima koji razmišljaju na toksičan način o ulogama žena, nego ih uhvatiti za njihove vlastite izjave (dokazujući koliko su u krivu).

Ako muškarci tvrde da su oni ti koji zarađuju novac i brinu o financijama, Shera Seven daje savjete ženama kako da to iskoriste i ne hodaju s onim muškarcima koji nemaju novaca. Ako muškarci kažu da je u redu varati, Shera govori ženama da mu dopuste da ih vara, nakon čega će oni odmah prekinuti odnos s drugom ženom jer se boje da ne bi i one pronašle sebi partnera sa strane. Nakon svakog videa, Shera kaže „sprinkle sprinkle“, frazu koja označava verbalni „mic drop“. Alternativna i popularna definicija također kaže da je “Sprinkle” način “prenošenja znanja drugome” ili “širenja informacija”. Ovu su frazu nakon Shere mnogi kreatori počeli koristiti u svojim videima nakon što bi izrazili svoje mišljenje o nečemu.

Shera Seven dijeli savjete o vezama i odnosima na način koji ljuti mnoge, no njezin cilj je jasan: ako već živimo u svijetu u kojem se moramo bojati hoćemo li dobiti šamar od bijesnog partnera jer smo obukle prekratku suknju, onda bar želi osigurati da žene dobiju ono što žele i trebaju od muškaraca koje žele. Shera je tako prikupila svoju bazu obožavatelja, bez obzira što je po nekima, preekstremna u svojim savjetima.

SAZNAJ VIŠE: