Je li skin fasting zapravo tajna sjajne kože?

Jeste li se ikada zapitali koristite li previše proizvoda za njegu? Možda vam koža zbog toga reagira i traži odmor od svih seruma, krema i ulja? Pročitajte što je skin fasting
02.03.2023.
IMAGE SOURCE: Pinterest
RECOMMENDED

Beauty entuzijasti često koriste jako detaljne rutine njege, a čak i kad one ne podrazumijevaju deset koraka, ponekad se postavlja pitanje pretjerujemo li? Trebaju li nam stvarno sve te kreme i serumi? Ako imate slične dileme, vrijeme je da se upoznate s konceptom skin fastinga.

ŠTo JE SKIN FASTING?

Skin fasting znači da napravite pauzu sa svojom trenutnom rutinom njege kože kako biste koži dali vremena da se odmori i resetira, jer u teoriji ona sama prirodno dobro funkcionira i bez proizvoda za njegu.

Iako je sam princip u teoriji jednostavan, skin fasting se u praksi razlikuje od osobe do osobe, baš kao i post u ishrani. S jedne strane, za vrijeme skin fastinga koža sama obnavlja svoj zaštitni omotač i površinski sloj, a ovo može biti i dobar način da se odredi izazivaju li neki od proizvoda koje koristite iritacije, bubuljice ili neki drugi problem. Skin fasting ne mora podrazumijevati potpunu eliminaciju proizvoda za njegu, već i eliminaciju pojedinačnih proizvoda kako bi se odredilo što vam najbolje odgovara, što vam je zaista potrebno, a što ne.

Da li je skin fasting zapravo tajna sjajne kože? (фото 1)

KAKO SE IZVODI SKIN FASTING

Kao što smo rekli, skin fasting je individualna stvar. Neki ljudi prestanu s upotrebom svih proizvoda za njegu, a neki samo s određenim proizvodima.

Za koji god način se odlučite, najvažnije je da slušate svoju kožu i obraćate pažnju na to kako reagira i kako izgleda tijekom cijelog procesa. Generalno se preporučuje da u rutini zadržite osnove – blag čistač, hidrataciju i SPF – a da se eliminiraju aktivni sastojci.

tKO MOŽE raditi SKIN FASTING?

Osobe s osjetljivom kožom i kožom sklonom iritacijama će vrlo vjerojatno osjetiti benefite pojednostavljivanja svoje rutine njege zato što to daje koži vremena da se oporavi od aktivnih sastojaka koji potencijalno mogu izazvati iritacije. Osobe sa suhom kožom također često profitiraju od skin fastinga, dok osobe s masnom kožom i bubuljicama obično ne, koliko god da skin fasting traje.

Skin fasting se preporučuje i osobama koje u posljednje vrijeme primjećuju probleme na koži, a ne znaju zbog čega su ti problemi nastali.

Da li je skin fasting zapravo tajna sjajne kože? (фото 2)

tko ga TREBA izbjegavati

Skin fasting se ne preporučuje osobama koje imaju kožna oboljenja kao što su ekcem, akne, rozaceja, melazma i druga stanja kože za čije tretiranje i kontrolu su potrebni aktivni sastojci. Kao i prije početka posta s hranom, preporučuje se da se posavjetujete sa stručnjakom prije nego što se odlučite za ovaj korak. Posebno je važno ne prestajati s upotrebom zaštite od sunca nakon što ste prestali s upotrebom sastojaka kao što su kiseline ili retinol.

I, naravno, jedno zdravorazumsko pravilo: osobe koje su pronašle rutinu njege koja im odgovara i koja daje optimalne rezultate, nemaju potrebe da je mijenjaju, pa ni da isprobavaju skin fasting. Ako nešto djeluje, ne mijenjajte.

SAZNAJ VIŠE: