Dolaskom vrućih i dugih ljetnih dana, trendovi u svijetu sunčanih naočala postaju glavna tema među modnim entuzijastima. Ove sezone, više nego ikad, traže se unikatni i visokokvalitetni modeli koji, ne samo da štite oči od štetnih sunčevih zraka, već i predstavljaju savršen modni dodatak koji upotpunjuje svaki stil. Dok se cijeli modni svijet okreće prema inovativnim dizajnima i luksuznim brendovima, ni Zagreb ne zaostaje u ovom trendu. U samom srcu Zagreba, novootvorena premium optika Optoteka donosi pravo osvježenje na domaće tržište sunčanih naočala.

Optoteka je mjesto gdje vrhunski dizajn susreće beskompromisnu kvalitetu
Smještena na adresi Praška 4 u sklopu luksuznog Met Boutique Hotela, Optoteka podiže ljestvicu, omogućujući svojim kupcima da ovog ljeta zasjaju s najtraženijim sunčanim naočalama na tržištu bez da moraju potegnuti do nekih europskih modnih metropola. Jedinstveni asortiman sunčanih naočala uključuje prestižne marke koji su po prvi puta u Hrvatskoj, kao i popularne brendove Loewe, Celine, Lanvin, Tom Ford, Robert La Roche i Max Mara koji će spremano zadovoljiti svakoga tko traži visokokvalitetnu uslugu i suvremeni dizajn.

Brend koji je već neko vrijeme u fokusu modnih znalaca svakako je Loewe, kultna madridska kožarska kuća s tradicijom dugom 175 godina. Njezin kreativni direktor Jonathan Anderson upravo je za Loewe predstavio svoju prvu kolekciju sunčanih naočala koje su podjednako važne kao i svaki od odjevnih komada ili modnih dodataka. Tako se boje i printevi sunčanih naočala sudaraju u kontrastima te donose urbanu energiju svakome tko ih nosi.

Još jedan od omiljenijih brendova je Celine iza kojeg Hedi Slimane kao kreativni direktor nastavlja elegantnu, androgenu raskoš modela s izraženim kiparskim izrazom, te detaljima inspiriranim najizraženijim stilovima i suvremenim minimalizmom. Celine kolekcija naočala, baš kao što je to slučaj s dizajnom torbi, oduševljava istim šarmom s oštrim kutovima i sjajnim acetatima. Najbolje od svega je što se Celine naočale mogu lako kombinirati s omiljenim trapericama ravnih nogavica i trench kaputom ili laganom ljetnom košuljom za jednostavan i besprijekoran look.

Neki brendovi napokon su dostupni u Zagrebu
Optoteka prva na hrvatsko tržište donosi ekskluzivne modele brendova kao što su Bugatti, Ic! Berlin, Jacadi, Nina Mûr, Lancel, J.F.Rey, T HENRI i Oscar Mamooi. Ovi prestižni brendovi, poznati po svojoj vrhunskoj izradi i jedinstvenom dizajnu, u svijetu su postali must have dodaci za sve koji prate najnovije modne trendove i žele nešto novo, drugačije, inovativno i s čime nitko ne prolazi nezamijećeno.

Cijela širina asortimana Optoteke može se pogledati u elegantno uređenom prostoru čiji dizajn interijera potpisuje renomirani arhitektonski ured Ivanišin Kabashi, dok je izlog kreirao poznati umjetnik Saša Šekoranja. U fokusu dizajna interijera je harmonična kombinacija prirodnih materijala poput drveta, betona i stakla, koju dodatno obogaćuje sofisticirana petrolej boja. Sa svojom posvećenošću detaljima i modernim pristupom, Optoteka predstavlja idealno mjesto za sve koji žele spoj funkcionalnosti i estetike u jednom. Otvorena je svakim radnim danom od 8 do 20 sati, te subotom od 8 do 18 sati.

Ne propustite osvojiti modni dodatak koji ćete sigurno imati za život, ne samo za ljeto. Na BURO247HR Instagram profilu očekuje vas ljetno darivanje u suradnji s Optikom Optoteka. Ako ste oduvijek htjeli Celine naočale u vašoj kolekciji, sada ih imate priliku osvojiti.