Glazba je stvarno dragocjena stvar, kaže Marcellus Pittman, house legenda koja je definirala tzv. detroitski zvuk. Nije ni čudo, jer dok su se druga djeca u ranim 80-ima igrala s akcijskim figuricama vojnika G.I. Joe, mali Malik, kako su ga zvali, odvrnuo bi rado na najjače, upijajući razne zvukove i utjecaje. Između ostalog, pobožno je slušao tadašnje emisije Jeffa Millsa, već tada utjecajnog pod nadimkom The Wizzard.
Nitko tada nije ni pomislio da će Marcellus postati jedan od stupova detroitskog zvuka. Upravo on bit će 14. ožujka novi gost sjajne suradnje Petog Kupea s klubom Kasheme, jedinstvenim mjestom za audiofilske sladokusce u Zurichu.

Pittman je izrastao u ikonu detroitske scene i čovjeka čiji su setovi poznati po svojoj eklektičnosti, dubini i zaraznoj energiji. Svoj put u DJ-anje započeo je na fakultetskim zabavama, svadbama i domjencima sve dok 1993. nije objavio prve radove s lokalnim hip-hop kolektivom Home Grown. U njegovoj obitelji sve se motalo oko muzike i DJ kulture. Mladi Marcellus pratio je kako njegovi rođaci u podrumu pokušavaju umiksati ploče koje je na radiju puštao Jeff Mills.
„Producirao sam svoju prvu pjesmu 1992. godine. Bila je to najgora pjesma koju ste ikad čuli, traljava i izvan takta. U biti, tek sam se upoznavao sa studijom. Volio sam učiti sam i otprilike 90 posto stvari koje znam u studiju naučio sam bez ikakvih priručnika. Tako se obrazujete tamo odakle ja dolazim. Kad je moj rođak umro, ostavio je za sobom jeftinu Casio klavijaturu koju sam naučio svirati tipke. Sve ostalo bila je povijest u nastajanju.“
Nakon što se okušao u produkciji, sve je promijenilo upoznavanje s Theom Parrishom. Uz njihova kasnija zajednička izdanja, Marcellus je kao DJ često svirao s Parrishom, Moodymannom i Rckom Wilhiteom. Svjedočio je tako nastanku legendarnog kolektiva 3 Chairs u koji su ga spomenuta trojica kasnije i pozvali.
„Bio je to pravi blagoslov. Kao da su me Miles Davis, Herbie Hancock i Prince zamolili da budem dio njihovog benda. Naravno da ću se pridružiti. Osim toga, pomoglo je to što smo glazbeni istomišljenici. Mislim da je bilo sasvim prirodno da postanem njihov član, jer nastupao sam na partyjima s njima i prije nego što su postali 3 Chairs“, rekao je Pittman.

Danas se smatra pionirom house glazbe, a njegov unikatni stil i sposobnost da spoji nespojivo garancija su vrhunskog glazbenog iskustva. Time se vodi i u radu svoje etikete Unirhythm.
„Misija i cilj Unirhythma je plasirati glazbu, bez obzira na žanr. Nije nas briga radi li se o houseu ili hip hopu. Želimo da ljudi slušaju glazbu i osjećaju se dobro. Želimo da plaču dok slušaju, ali suze radosnice.“
U Petom Kupeu će ga pratiti još jedan pionir, ali sa scene u Zürichu. Kao jedan od originalnijih aktera tamošnje scene, Kalabrese je DJ, producent, vođa benda i suvlasnik legendarnog kluba Zukunft. Riječ je o odvažnoj glazbenoj sili i znatiželjnom kreatoru ukusa koji se usuđuje koračati mutnim vodama kako bi plesnu glazbu donio na osebujan i prirodan način. Ciriški majstor povest će nas na set inspiriran nesavršenim ritmom koji luta između indie-dancea, disco glazbe, housea i bluesa. Kalabrese vodi publiku do hipnotičkog plesa koji otvara prozor u drukčiji, svijetli i uvijek funky svijet.
Domaćini ove glazbene poslastice bit će Ilija Rudman i Antonio Zuza. Naša dva iskusna DJ-a zagrijat će b2b setom atmosferu u klubu koji će, kao i u prethodnom izdanju, osvanuti u drukčijem ruhu po uzoru na prijateljski Kasheme.