Oscari 2026 donijeli su večer punu velikih filmskih trenutaka, iznenađenja i, naravno, glamura s crvenog tepiha. Nakon jedne od najburnijih sezona dodjela nagrada posljednjih godina, koja je uključivala kontroverze poput skandala na BAFTA-i i viralnog “Balletgatea” vezanog uz Timothéeja Chalameta, očekivanja od najveće filmske večeri bila su posebno visoka.
Ceremoniju je ove godine vodio komičar Conan O’Brien, koji je imao prilično zahtjevan zadatak držati večer pod kontrolom usred napete političke i društvene atmosfere, a pogotovo je zanimljiv bio uvodni segment gdje je, odjeven u lik glumice Amy Madigan za koji je i dobila Oscara, protrčao kroz sve nominirane filmove dok ga love djeca.
Oscari su i ove godine, 98. po redu, donijeli večer velikih pobjeda, pogotovo za film Jedna bitka za drugom, no iako su filmske nagrade bile u središtu pozornosti, za beauty urednike najuzbudljiviji dio večeri uvijek je glam. Od savršenog tena do frizura koje će obilježiti sezonu i makeupa o kojima se raspravlja danima nakon dodjele, najveće zvijezde Hollywooda i ove su godine pokazale zašto je ova večer jedna od bitnijih beauty pozornica u industriji zabave.

Najljepši beauty lookovi s oscara
Ove godine crvenim tepihom dominirala je kombinacija elegantnog minimalizma i klasičnog hollywoodskog glamura: blistava koža, precizno oblikovane obrve i frizure koje su varirale od zaglađenih punđi do raskošnih valova inspiriranih starim Hollywoodom.
Dobitnica Jessie Buckley stigla je u Chanel haljini koja je kombinirala ružičaste i crvene tonove. Njezina haljina bila je dovoljno upečatljiva sama po sebi, pa je makeup ostao vrlo suptilan. Ten je bio savršeno ujednačen, isticao se samo crveni ruž u nijansi haljine, a cijeli look djelovao je vrlo elegantno i nenametljivo.

Crveni ruž bio je jedan detalj koji smo vidjeli više puta, i na glumicama Rose Byrne te Renate Reinsve, koja je uparila ruž sa svojom Louis Vuitton haljinom.
McKenna Grace izgledala je kao moderna reinterpretacija starog Hollywooda. U ružičastoj satenskoj haljini Oscar de la Renta odlučila se za vrlo nježan makeup: svjež ten, lagano rumenilo i suptilan sjaj na jagodicama. Sve je izgledalo monokromatski, a čini se da je romantika bila zvijezda večeri. Sličan pristup imale su i Elle Fanning te Anne Hathaway, koja polako ulazi u svoju ulogu iz Princezinih dnevnika.

Moja omiljena Teyana Taylor bila je jedna od onih koje su odlučile ići do kraja. Uz pernatu Chanel haljinu nosila je vrlo snažan makeup: savršeno oblikovane obrve, jako naglašene jagodice i dramatični winged eyeliner koji je cijelom looku dao dozu drame. Iako nije otišla kao dobitnica, za mene je dobila nagradu za look večeri.

Kod frajera možemo primjetiti pomak prema frizurama devedesetih (sjetimo se najboljih dana Matt LeBlanca u Prijateljima), a to je pokazao Hudson Williams, kanadski glumac koji je oduševio svijet svojim debijem u seriji Heated Rivalry.
Možda najbolji beauty look, prema kritikama, imala je Chase Infiniti, koja je ove godine prvi put bila na Oscarima. Makeup je bio vrlo mekan i blistav, također je bio uparen s njezinom lila haljinom, ali frizura je bila ono što je stvarno privuklo pažnju – duge tanke pletenice koje su padale preko ramena i davale cijelom looku cool, modernu energiju.
Audrey Nuna imala je jedan od najboljih detalja večeri, a to je manikura. Zlatni chrome nokti inspirirani Oscar statuom, s malim trodimenzionalnim elementima koji su izgledali kao mini skulpture.

Bruna Marquezine također je bila među onima koje su privukle pažnju – ponajviše zbog novog sleek boba koji joj odlično stoji. Uz strapless Gucci haljinu, makeup je imao blagi ’90s vibe: cat eye, svjetlucava koža i ružičasti ruž.

Jedan od trendova koji se provlačio kroz cijelu večer bile su frizure koje izgledaju gotovo nenamješteno. Nicole Kidman bila je savršen primjer – lagani valovi i mekani nude smokey eye dali su cijelom looku onu effortless eleganciju koja zapravo zahtijeva dosta stiliziranja.

Vanity Fair afterparty
Nakon službenog dijela večeri, glam se tradicionalno malo opusti na Vanity Fair afterpartyju. Tamo su dominirale upravo te messy, “bed hair” frizure – onaj look koji izgleda kao da ste samo prošli rukom kroz kosu prije izlaska. Hailey Bieber, Kim Kardashian i Kendall Jenner bile su među zvijezdama koje su prigrlile tu estetiku.
Istovremeno, Julia Fox ostala je vjerna svom dramatičnom stilu i pojavila se u gotovo srednjovjekovnoj, romantičnoj interpretaciji glamura. Cara Delevingne, koja se nedavno odlučila za promjenu i ofarbala u smeđe, odlučila se za zanimljivu kombinaciju ravnih šiški i podignute frizure, koja je cijelom looku dala modernu i pomalo edgy notu. Šiške su očigledno ove sezone dominantan beauty trend.