Ne krijemo da smo (malo) opsjednuti s Pedrom Pascalom, njegovim javnim nastupom ali i modnim stilom, a jeste li primijetili da sjajnu energiju odašilje i Alexander Skarsgård? Neočekivana stilska zvijezda crvenog tepiha u Cannesu u posljednje vrijeme reda genijalne outfite jedan za drugim i jednako kao Pedro Pascal, pomiče granice muškog stila. Zanimljivo, kada govorimo o muškom stilu, te granice nije teško “pomaknuti”. Dovoljna je majica bez rukava ili ultravisoke kožne čizme kako bi društvene mreže izgorjele od komentara na drugačiji, subverzivni muški stil.
@brutofficiel Alexander Skarsgård au Festival de Cannes. #alexanderskarsgard #cannes2025 #festivaldecannes #onregardequoi
♬ son original – RAPoXygène
Što nosi Alexander Skarsgård?
Švedski glumac iza sebe ima odlične uloge – među mnogima sjetit ćemo se samo Successiona gdje je sjajno utjelovio tech milijunaša. U Cannesu se našao radi promocije filma Pillion za koji je odradio vrlo suptilan i dobro osmišljen method dressing. Otuda kožne hlače, motorističke čizme i one Saint Laurent visoke čizme koje sežu iznad koljena.

No, i prije toga, Skarsgård nam je privukao pažnju. Za New York nije nosio Saint Laurent već vintage Sergio Tacchini šuškavu trenirku. Komad talijanskog kultnog brenda koji se veže uz specifičan talijanski lifestyle s ulice njegov stilist Harry Lambert pronašao je na e-Bayju. Uz retro look nosio je crne mokasinke i kravatu koja se vidjela ispod šuškavca.




Skarsgård ima pomaknutu stranu kada je styling u pitanju i mislimo to u najboljem smislu. Za promociju nove serije Murderbot, Skarsgård se priključio i plejadi pop zvijezda koje nose ultra-kratke hlače. “Želio sam izgledati seksi, a nije ništa više seksi od srednjovječnog muškarca u uniformi britanskog školarca”, rekao je u intervjuu. Stilist Harry Lambert, koji je stilizirao i Harry Stylesa, za tu proliku izabrao je outfit SS Daleyja, britanskog dizajnera u pohodu na globalnu scenu.
Alexander Skarsgård vrlo dobro balansira između klasičnog modnog stila no često u svaku kombinaciju unese detalj ili modni komad koji običan look napravi sjajnim, drugačijim i atentičnim. Pisali smo vam da je muška moda ove godine puno zanimljivija no što smo navikli i velik je broj frajera koji se ne boje eksperimenta ili izlaska iz okvira onoga što je muška moda dugo vremena predstavljala. U kategoriji onih koji idu korak dalje je i Šveđanin Skarsgård.